« Tilbage til arrangementer

Aabybro Trækket

Jammerbugt LU afholder kvalificerende træk i Aalborg Regionen.
Stævnet afholdes på: Kærvej 63, 9440 Aabybro

Der vil være vejning fra 10.00 til 11.30 på pladsen.
Stævnet starter kl. 12.00.
Det er gratis at deltage.

Har du spørgsmål kan du ringe til Magnus Thomsen tlf.2213 8033 eller Arno Zijtsel tlf. 2071 5388.

Vedr. afbud eller ændringer kan du kontakte Heidi på tlf. 2263 2446.

 Der er tilmeldingsfrist fredag d. 18.05.18 kl 20.00

Ved manglende afbud tildeles en bod på 200 kr.

Der vil være pengepræmie til 1.pladsen i hver klasse.

Der gøres opmærksom på, at publikum ikke må medbringe øl og spiritus til stævnerne.
Under stævnet vil der være mulighed for at købe øl og vand samt diverse godt fra pølseteltet.

Entre: Gratis for medlemmer af LandboUngdom og børn under 12 år & 50 kr. for ikke medlemmer.

Tilmeldte

Nummer Landbrugs klasse 0 - Max 4 cylinder 3500 Kg Traktor 1. træk 2. træk Pull off
1 Bjarne Nikolajsen ( Nik ) Deutz 6006 (rollatorer ) FP 78,04
2 Team Holmebo Deutz 7807 Fp 72,36
3 René Nørgaard Ih 685 XL FP 62,5
4 Emil knakkergaard David Brown 995 91,4 89,9
Nummer Superstandard klasse 0 - Max 4 cylinder 3500 Kg Traktor 1. træk 2. træk Pull off
5 Team Holmebo Deutz 6006 FP 96,93
6 Jesper nikolajsen (bettenik) Deutz 7006 (vildting) FP 60,05
7 Steffen Schultz Andersen Ford 6610 Lækatten FP 30,27
Nummer Landbrugs klasse 1 - 3500 Kg Traktor 1. træk 2. træk Pull off

Ingen tilmeldte

Nummer Super standard klasse 1 - 3500 Kg Traktor 1. træk 2. træk Pull off

Ingen tilmeldte

Nummer Landbrugs klasse 2 - 4400 Kg Traktor 1. træk 2. træk Pull off
8 Lars eriksen (smeden) Ford 6610 FP 56,31
9 Birk Ford 6710 FP 52;98
10 Emil Iversen Fiat 1000 36,74 FP 51;73
11 Casper Meyer Zetor 8011 crystal turbo FP 48,86
12 Per Sørensen Fiat 90-90 Afbud
Nummer Super standard klasse 2 - 4400 Kg Traktor 1. træk 2. træk Pull off
13 Lasse Valmet8200 FP 75,51
Nummer Landbrugs klasse 3 - 5700 Kg Traktor 1. træk 2. træk Pull off
14 Magnus K Thpmsen Fiat 1500 FP 70;07
15 Chris Thomsen Valmet 8100 FP 67,99
16 Benjamin B Laustsen IH956XL Fp 54,14
17 Frederik Olesen Fiat F140 FP 69,07
Nummer Super standard klasse 3 - 5700 Kg Traktor 1. træk 2. træk Pull off
18 jeff vind fiat 1580 FP 101
Nummer Landbrugs klasse 4 - 7500 Kg Traktor 1. træk 2. træk Pull off
19 Nicolaj Klovnhøj John Deere 4450 FP 97,53
20 Jens Erik Faarbæk Valmet 2105 FP 83,52
21 Jonas Gadensgaard New Holland TM 165 FP 82,17
22 Jonas Hall Newholland 8360 FP 80,33
23 Michael Grøn Agri king 1270 FP 79,09
24 Steen Esbensen Fiat 1580 FP 78,58
25 Frederik Vingaard Olesen John Deere 6900 FP 77,92
26 Mathias Riisager Case mx HH's smadrekas 56,16 FP 76,85
27 Jonas N. Stiller John Deere 6155 M FP 74,00
28 Casper christensen John deere 6900 89,35 FP 57,38
Nummer Super standard klasse 4 - 7500 Kg Traktor 1. træk 2. træk Pull off
29 Søren Grøn Ford TW20 FP 90,43
30 Sebastian Simonsen Ford TW 25 En af de Blå FP 86,27
31 Magnus K Thomsen Fiat 1580 Fp Udgået
Nummer Standard klasse 5 9.000 kg Traktor 1. træk 2. træk Pull off
32 Joachim Klovnhøj John Deere 7810 FP 87,77
33 Thomas Andreasen Case Puma 180 FP 80;05
34 Lasse Jensen John Deere 8100 FP 78,09
35 Anders Andersen New Holland T7070 FP 77,40
36 Jonas Raundrup Case Puma 210 FP 77,00
37 Oliver Henriksen Case IH magnum 7220 87,07 89,77 -
38 Jakob Thomsen Case Puma 225 88,32 88,85 -
39 Mathias Jørgensen John Deere 7810 78,60 74,13 -
Nummer Standard klasse 6 11.000 kg Traktor 1. træk 2. træk Pull off
40 Magnus Thorhauge TG 285 FP 80,98
41 Kristian Jensen Fendt 930 TMS FP 78,86
42 Simon Korbæk John Deere 7930 FP 77,87
43 Frederik Vingaard Olesen John Deere 7830 FP 77,33
44 Daniel Eckhardt John Deere 7260r 65,57 77,64
Nummer Standard Klasse 7 14.000 Traktor 1. træk 2. træk Pull off
45 Klaus thomsen John Deere 8530 FP 97,30
46 Christoffer Ulrich Fendt 939 FP 87,44
47 Lasse Jensen John Deere 8520 FP 83,96
48 Mads b nielsen JD 8345R FP 82,59
49 Lucas Gotfredsen Massey Ferguson 8737 FP 80,58
50 Mikkel Faarup JD 8530 FP 77,48
Nummer Farmklasse 0 3600 kg Traktor 1. træk 2. træk Pull off

Ingen tilmeldte

Nummer Farmklasse 1 3600 kg Traktor 1. træk 2. træk Pull off

Ingen tilmeldte

Nummer Farmklasse 2 4400 kg Traktor 1. træk 2. træk Pull off
51 Nikolaj Hansen Montana Blue FP 104,32
Nummer Farmklasse 3 5700 kg Traktor 1. træk 2. træk Pull off

Ingen tilmeldte

Nummer Opvisning Traktor 1. træk 2. træk Pull off

Ingen tilmeldte