« Tilbage til arrangementer

Aabybro Trækket – 2019

Jammerbugt LU afholder kvalificerende træk i Aalborg Regionen.
Stævnet afholdes på:
Kærvej 63,
9440 Aabybro
Der vil være indvejning fra 09.30 til 11.30 på pladsen.
Der vil være førermøde kl. 11.45
Stævnet starter kl. 12.00.
Det er gratis at deltage.

Carsten Møller og Rærup Slæden er booket til at klare det tunge slæb, og PH Events er booket til
at sørge for holde stemningen i top.

Der vil være både mad og drikke i teltet så kom-bar-do
Har du generelle spørgsmål kan du ringe til Magnus Thomsen tlf. 2213 8033 eller Arno Zijtsel tlf. 2071 5388.

Vedr. afbud eller ændringer i din tilmelding kan du kontakte Heidi på tlf. 2263 2446.

Der er tilmeldingsfrist fredag d. 07.06.19 kl. 20.00. Startrækkefølgen ikke ens med tilmeldingsrækkefølgen.

Ved manglende afbud tildeles en bod på 200 kr.
Der vil være pengepræmie til 1.pladsen i hver klasse.
Der vil være armbånd og madbillet til kørerne.

Der gøres opmærksom på, at der ikke må medbringes øl og spiritus til stævnerne.
Entre: Gratis for medlemmer af LandboUngdom og børn under 12 år & 50 kr. for ikke medlemmer.

Tilmeldte

Nummer Landbrugs klasse 0 - Max 4 cylinder 3500 Kg Traktor 1. træk 2. træk Pull off
1 Bjarne Nikolajsen ( Nik ) Deutz 6006 Rollatoren FP 56;23
2 René Nørgaard Ih 685 FP 46,80
3 Team Holmebo Deutz 7807 FP 44;88
4 Jesper nikolajsen (bettenik) deutz 6006 (betteting) FP 33;34
5 Rasmus Henriksen Fiat 70-90 84,50 48,00 0
6 Benny Hansen Fiat 550 43,74 83,34
Nummer Superstandard klasse 0 - Max 4 cylinder 3500 Kg Traktor 1. træk 2. træk Pull off
7 Team Holmebo Deutz D6006 FP 115,40
8 Niclas Bay Fordson Super Major FP 24,20
9 Jesper nikolajsen (bettenik) deutz 7006 (vild ting) 20,59
Nummer Landbrugs klasse 1 - 3500 Kg Traktor 1. træk 2. træk Pull off

Ingen tilmeldte

Nummer Super standard klasse 1 - 3500 Kg Traktor 1. træk 2. træk Pull off
10 Birk K. Thomsen Fiat 1000 FP 42,84
Nummer Landbrugs klasse 2 - 4400 Kg Traktor 1. træk 2. træk Pull off
11 Jesper Pilgaard Fiat 1000 (Mette) 97,14 FP 78,89
12 Jonas Marius Jensen Case 1690 FP 78,24
13 Per Sørensen Fiat 90-90 FP 77,84
14 Joachim Højmark FIAT 1100 74,0 FP 76,72
15 Benjamin F. Christensen Ford 7700 53,91 FP 76,13
16 Emil knakkergaard Ford 6710 95,78 95,20
17 Casper Meyer zetor 8011 14,82 39,18
18 Lars Eriksen (smeden ) Ford6610 95,42 83,29
Nummer Super standard klasse 2 - 4400 Kg Traktor 1. træk 2. træk Pull off
19 Lasse Jakobsen Valmet 8200 FP 113,64
Nummer Landbrugs klasse 3 - 5700 Kg Traktor 1. træk 2. træk Pull off
20 Carsten Møller Fiat 1500 FP 87,20
21 Chris Thomsen Valmet 8100 FP 84,39
22 Thomas Pinstrup Case IH 5140 FP 77,85
23 Mike Nielsen Vatra 8050 Den Stor 41,20 FP 74,97
Nummer Super standard klasse 3 - 5700 Kg Traktor 1. træk 2. træk Pull off

Ingen tilmeldte

Nummer Landbrugs klasse 4 - 7500 Kg Traktor 1. træk 2. træk Pull off
24 Nicolaj Klovnhøj John Deere 4450 FP 117,20
25 Lars Peter Bach John Deere 6630 FP 110,94
26 Michael Grøn Case agri king 1270 FP 110,29
27 Frederik Vingaard Olesen Massey Ferguson 8160 KISTEN FP 109,94
28 Mads Lyngaa Fendt 820 FP 108,84
29 Jonathan Dietz John Deere 6910 FP 105,52
30 benjamin nørgaard new holland tm 165 FP 104,82
31 Casper Christensen John deere 6900 FP 97,59
32 Mads b nielsen JD 7810 FP 95,51
33 Lasse Christensen John Deere 4255 FP 91,65
34 Steen Esbensen Fiat 1580 FP 85,34
35 Jacob Just Gotfredsen New Holland Ts135a FP 78,61
36 Rene Nørgaard John deere6620 FP 76,45
37 Jesper Pilgaard Fiat 1280 DT (Camilla) 32,58 FP 76,43
38 Kasper gelardi New Holland tm150 FP 46,30
Nummer Super standard klasse 4 - 7500 Kg Traktor 1. træk 2. træk Pull off
39 Magnus K Thomsen Fiat 1580 FP 98,66
40 Søren Grøn Ford Tw 15 FP 86,53
41 Sebastian Simonsen Ford TW 25 FP 84,43
Nummer Standard klasse 5 9.000 kg Traktor 1. træk 2. træk Pull off
42 Christian haakonsen New Holland t7.220 FP 84,13
43 Kristian Jensen Fendt 930 FP 82,59
44 Thomas Andreasen Case Puma 180 FP 82,22
45 Mathias Case puma FP 78,34
46 Daniel Nielsen New holland t7030 FP 78,20
47 Christoffer Ulrich New Holland T 7.270 FP 0
Nummer Standard klasse 6 11.000 kg Traktor 1. træk 2. træk Pull off
48 Rene bach Fendt 930 FP 83,40
49 Kristian Jensen Fendt 930 FP 81,89
50 Morten Bach Fendt 936 FP 81,60
51 Rasmus brøndbjerg Case Optum 300 FP 81,40
52 Mark Hansen Fendt 939 FP 81,30
53 Mathias Jensen John Deere 7930 FP 78,93
54 Mads Larsen Case Optum 300 FP 78,45
55 Magnus Thorhauge T7070 FP 77,45
56 Frederik Olesen John Deere 7830 FP 77,20
57 Jesper Danielsen John Deere 7930 FP 76,67
Nummer Standard Klasse 7 14.000 Traktor 1. træk 2. træk Pull off
58 Lasse Thomsen John Deere 8400r FP 111,26
59 Lucas Gotfredsen Massey Ferguson 8737 FP 91,77
60 Jakob Thomsen John Deere 8370 R FP 89,37
61 Mads Høyer John Deere 8530 FP 83,31
62 Magnus Kaasgaard John Deere 8420 FP 79,65
63 Frederik Jensen John Deere 8345R FP 60,72
64 Mikkel faarup John deere 8530 FP 60,21
Nummer Farmklasse 0 3600 kg Traktor 1. træk 2. træk Pull off

Ingen tilmeldte

Nummer Farmklasse 1 3600 kg Traktor 1. træk 2. træk Pull off

Ingen tilmeldte

Nummer Farmklasse 2 4400 kg Traktor 1. træk 2. træk Pull off

Ingen tilmeldte

Nummer Farmklasse 3 5700 kg Traktor 1. træk 2. træk Pull off

Ingen tilmeldte

Nummer Opvisning Traktor 1. træk 2. træk Pull off

Ingen tilmeldte