« Tilbage til arrangementer

Jerslev Trækket

Brønderslev LU afvikler årets Første kvalifikationstræk i Vendsyssel.
Stævnet afvikles på markedspladsen i Jerslev Sdr. Ringgade 17 9740 Jerslev

Der vil være vejning fra 09.00 til 10.30 på pladsen.
Stævnet starter kl. 11.00.

Eventuelle spørgsmål, afbud eller rettelser så ring til Alex Simonsen 53283399

er der andre spørgsmål ang. stævnet generalt ring Kristian Ballebye 23717569
Ved manglende afbud tildeles en bod på 200 kr.

Der gøres opmærksom på, at publikum ikke må medbringe øl og spiritus til stævnerne.
Under stævnet vil der være mulighed for at købe øl og vand samt diverse godt fra pølseteltet.

Entre: gratis for medlemmer af LandboUngdom & 50 kr. for ikke medlemmer.

Diskoteket Nu i stereo sørger for musikken under trækket.

 

Tilmeldte

Nummer Landbrugs klasse 0 - Max 4 cylinder 3500 Kg Traktor 1. træk 2. træk Pull off

Ingen tilmeldte

Nummer Superstandard klasse 0 - Max 4 cylinder 3500 Kg Traktor 1. træk 2. træk Pull off
1 Team Holmebo Deutz 6006 FP 102,59
2 Jesper nikolajsen (bettenik) Deutz 7006 vild ting FP - 99,61
3 Steffen Schultz Andersen Ford 6610 51,88 106,09 53,56
Nummer Landbrugs klasse 1 - 3500 Kg Traktor 1. træk 2. træk Pull off

Ingen tilmeldte

Nummer Super standard klasse 1 - 3500 Kg Traktor 1. træk 2. træk Pull off

Ingen tilmeldte

Nummer Landbrugs klasse 2 - 4400 Kg Traktor 1. træk 2. træk Pull off
4 Per Sørensen Fiat 90-90 (dæj bette) FP 76,49
5 Casper Zetor 8011 crystal FP 50,10
6 Chris Thomsen New Holland TL 90 FP 43,68
Nummer Super standard klasse 2 - 4400 Kg Traktor 1. træk 2. træk Pull off
7 Frank Christensen Fiat 1580 FP 120,29
Nummer Landbrugs klasse 3 - 5700 Kg Traktor 1. træk 2. træk Pull off
8 Chris Thomsen Valmet 8100 FP 119,34
9 Frederik Fiat F140 FP 105,50
Nummer Super standard klasse 3 - 5700 Kg Traktor 1. træk 2. træk Pull off
10 Christian Rafn Ford tw 15 ( little blue) FP 58,69
Nummer Landbrugs klasse 4 - 7500 Kg Traktor 1. træk 2. træk Pull off
11 Jonas Gadensgaard New Holland TM 165 FP 81,09
12 Frederik Vingaard Olesen John Deere 6920 FP 77,66
13 Magnus Ford tw 35 80,73 76,52
14 Daniel Knudsen New Holland M 135 FP 75,77
Nummer Super standard klasse 4 - 7500 Kg Traktor 1. træk 2. træk Pull off
15 Søren Grøn Ford Tw20 66,88 101,11 86,98
Nummer Standard klasse 5 9.000 kg Traktor 1. træk 2. træk Pull off
16 Magnus snørbjerg Case Puma FP 78,78
17 Joachim klovnhøj John Deere 7810 FP 107,21
18 Lasse Jensen John Deere 8100 FP 79,78
19 Thomas andreasen Case Puma 180 FP 78,58
20 Christian Haakonson New Holland T7 220 FP 78,31
Nummer Standard klasse 6 11.000 kg Traktor 1. træk 2. træk Pull off
21 Frederik Vingaard Olesen John Deere 7830 FP 78,55
22 Magnus snørbjerg Case Puma FP 78,46
Nummer Standard Klasse 7 14.000 Traktor 1. træk 2. træk Pull off
23 Christoffer ulrich Fendt 939 FP 77,23
Nummer Farmklasse 0 3600 kg Traktor 1. træk 2. træk Pull off

Ingen tilmeldte

Nummer Farmklasse 1 3600 kg Traktor 1. træk 2. træk Pull off

Ingen tilmeldte

Nummer Farmklasse 2 4400 kg Traktor 1. træk 2. træk Pull off

Ingen tilmeldte

Nummer Farmklasse 3 5700 kg Traktor 1. træk 2. træk Pull off

Ingen tilmeldte

Nummer Opvisning Traktor 1. træk 2. træk Pull off

Ingen tilmeldte