« Tilbage til arrangementer

Klokkerholm Trækket

Dronninglund Landboungdom byder igen i år velkommen til Vendsyssels sidste kvalificerende træk.

Sidste chance for at kvalificere sig til Nordjysk Mesterskab!

Husk at der er gode chancer for at komme med, i landbrugsklasserne! Her kan du tage din fars traktor, spænde ploven fra og komme foran slæden.

Der vil være mulighed for at købe mad og drikke på pladsen, hos pølsedrengene.

Som sædvanligt  er der afterparty i teltet, så festen fortsætter selvom der ikke er mere slæw’
Stævnet afvikles på banen i Klokkerholm Østermarksvej 40 9320 Hjallerup

Start kl. 17.00.
Vejning vil foregå på banen, fra Kl. 15.00 til 16.30

Eventuelle spørgsmål, afbud eller rettelser så ring til Alex Simonsen tlf. 53283399

Ved manglende afbud tildeles en bod på 200 kr.

Der gøres opmærksom på, at publikum ikke må medbringe øl og spiritus til stævnerne.
Under stævnet vil der være mulighed for at købe øl og vand samt diverse godt fra pølsevognen.

Entre: Som altid, gratis for medlemmer af LandboUngdom & 50 kr. for ikke medlemmer.

Dronninglund LU og VTT glæder os til at se jer til træk, og et brag af en efterfest!

 

Tilmeldte

Nummer 4x4 Biler Traktor 1. træk 2. træk Pull off
1 Michael Dommerborg Jeep grand cherokee 5,2 V8 Full Pull 102,88
2 Jacob Poulsen Mitsubishi pajero V6 Full Pull 94,29
3 Rasmus Nielsen Nissan Patrol 3,3TD 3
Nummer Landbrugs klasse 0 - Max 4 cylinder 3500 Kg Traktor 1. træk 2. træk Pull off

Ingen tilmeldte

Nummer Superstandard klasse 0 - Max 4 cylinder 3500 Kg Traktor 1. træk 2. træk Pull off
4 Steffen Schultz Andersen Lækatten 80,51 32,27
Nummer Landbrugs klasse 1 - 3500 Kg Traktor 1. træk 2. træk Pull off

Ingen tilmeldte

Nummer Super standard klasse 1 - 3500 Kg Traktor 1. træk 2. træk Pull off

Ingen tilmeldte

Nummer Landbrugs klasse 2 - 4400 Kg Traktor 1. træk 2. træk Pull off
5 René schrum Deutz dx 85 Store alfur 25 Udgår
6 Benjamin Christensen Ford 7700 Full Pull 76,61
7 Jonas Marius Jensen Case 1690 Full Pull Disket
8 Casper MeyerAFBUD zetor 8011
9 Joachim Højmark FIAT 1100 Full Pull 76,38
10 Jesper Pilgaard Fiat 1000 (Mette) Full Pull 80,41
11 Martin Holm Jensen Case IH 956 XL Full Pull 78,63
Nummer Super standard klasse 2 - 4400 Kg Traktor 1. træk 2. træk Pull off

Ingen tilmeldte

Nummer Landbrugs klasse 3 - 5700 Kg Traktor 1. træk 2. træk Pull off
12 Jon Poulsen New Holland M160 FullPull 82,88
13 frederik olesen Fiat F140 82,34 FullPull 80,82
14 Jonas Michaelsen John deere 3650 FullPull 120,8
15 Thomas Pinstrup Case IH 5140 FullPull 107,28
16 Per Sørensen F100 Full Pull Land 2 77,00
17 Chris Thomsen Valmet 8100 FullPull 89,91
Nummer Super standard klasse 3 - 5700 Kg Traktor 1. træk 2. træk Pull off

Ingen tilmeldte

Nummer Landbrugs klasse 4 - 7500 Kg Traktor 1. træk 2. træk Pull off
18 Janni eskesen Valtra t213 FullPull Udgår
19 Lars Peter Bach John Deere 6630 FullPull 108,92
20 Frederik Vingaard Olesen Massey Ferguson 8160 FullPull 86,52
21 Jacob Just Gotfredsen New Holland ts135a FullPull 82,24
Nummer Super standard klasse 4 - 7500 Kg Traktor 1. træk 2. træk Pull off
22 Sebastian Simonsen Ford TW 25 (En af de Blå) FullPull 84,97
Nummer Standard klasse 5 9.000 kg Traktor 1. træk 2. træk Pull off
23 Nicolai Laursen New Holland T7.270 FullPull 76,47
24 Daniel Eckhardt New holland t7030 FullPull 69,78
25 Tommy Thomsen nh 8970 FullPull 75,13
26 Magnus Jensen Massey Ferguson 7495 FullPull 74,29
27 Christian Haakonsen New Holland t7.220 FullPull 54,30
28 Magnus T7070 FullPull Disket
29 Thomas Andreasen Case Puma 180 FullPull 116,71
30 Jonas Gadensgaard Massey Ferguson 6499 FullPull 89,86
31 Joachim klovnhøj John deere 7810 FullPull 84,89
Nummer Standard klasse 6 11.000 kg Traktor 1. træk 2. træk Pull off
32 Jeppe Niss Fendt 828 FullPull Disket
33 Mads Nymark Massey Ferguson 7726 FullPull 81,22
34 Magnus Tygesen Massey Ferguson 7726 FullPull 58,10
35 Nikolaj Hvims Massey Ferguson 8480 62,81 FullPull 89,61
36 Rasmus brøndbjerg Case optum 300 FullPull Full/
37 Mads Larsen Case Optum 300 FullPull 108,05
38 Jesper klitgaard Jensen New Holland 8970A FullPull 90,82
Nummer Standard Klasse 7 14.000 Traktor 1. træk 2. træk Pull off
39 Benjamin stenholt Fendt 939 FullPull 86,70
40 Mads Høyer John Deere 8530 FullPull 108,6
41 Lasse Jensen John Deere 8520 FullPull 79,50
42 Lucas Gotfredsen Massey Ferguson 8737 FullPull 80,42
43 peter kristensen Fendt 939 FullPull 85,53
44 Joakim Larsen Massey Ferguson 8740S 63,26 FullPull 79,41
45 Klaus thomsen John deere 8530 FullPull 99,22
46 Peter Fuglede Jørgensen Massey Ferguson 8690 FullPull 79,89
47 Magnus Kaasgaard John Deere 8420 FullPull Full/84,16
48 carl brandt claas 3800 FullPull Full/78
49 Lasse Thomsen John Deere 8400r FullPull Full/73,38
Nummer Farmklasse 0 3600 kg Traktor 1. træk 2. træk Pull off

Ingen tilmeldte

Nummer Farmklasse 1 3600 kg Traktor 1. træk 2. træk Pull off

Ingen tilmeldte

Nummer Farmklasse 2 4400 kg Traktor 1. træk 2. træk Pull off

Ingen tilmeldte

Nummer Farmklasse 3 5700 kg Traktor 1. træk 2. træk Pull off

Ingen tilmeldte

Nummer Opvisning Traktor 1. træk 2. træk Pull off

Ingen tilmeldte