« Tilbage til arrangementer

Nord-Midt Trækket

Nord-Midt LU afholder årets andet kvalifikationstræk i Vendsyssel, igen i år vil vi afholde et aftentræk med efterfølgende fest.

Vi kører på den gamle lerbane i Lyngså, stævnet afvikles dermed i Lyngså på Nørrevej 20, 9300 Sæby.

Der vil være vejning fra 16.00 til 17.45 på pladsen.

Stævnet starter kl. 18.00 og efter trækket vil festen fortsætte frem til kl. 02.00 i teltet.

Vi forventer at starte med klasse 7 og derefter ned mod klasse 0, det gør vi for at få det bedste show for vores publikum, hvor vi gerne vil udnytte at bliver mørkt ud på aften.

Eventuelle spørgsmål, afbud eller rettelser så ring til Alex Simonsen 53283399.

Ved manglende afbud tildeles en bod på 200 kr.

Der gøres opmærksom på, at publikum ikke må medbringe øl og spiritus til stævnerne.

Under stævnet vil der være mulighed for at købe øl og vand samt diverse godt fra pølseteltet.

Entre: Gratis for medlemmer af LandboUngdom & 50 kr. for ikke medlemmer.

NB: Da vejen ned til stævne arealet er forholdsvis smal (Ca. 4m.) vil det være en fordel at medbringe tvillingehjul på en vogn eller andet, men vi vil også være behjælpelig på dagen, hvis der skulle opstå problemer.

Nord-Midt LU og VTT ser frem til god aften og et brag af en fest !

Tilmeldte

Nummer Landbrugs klasse 0 - Max 4 cylinder 3500 Kg Traktor 1. træk 2. træk Pull off

Ingen tilmeldte

Nummer Superstandard klasse 0 - Max 4 cylinder 3500 Kg Traktor 1. træk 2. træk Pull off
1 Niclas Bay Fordson Super Major
2 Jonas Larsen Fiat 715 FP 95,78
3 Jesper nikolajsen (bettenik) deutz 7006 (vild ting) 36,92 0 0
Nummer Landbrugs klasse 1 - 3500 Kg Traktor 1. træk 2. træk Pull off

Ingen tilmeldte

Nummer Super standard klasse 1 - 3500 Kg Traktor 1. træk 2. træk Pull off

Ingen tilmeldte

Nummer Landbrugs klasse 2 - 4400 Kg Traktor 1. træk 2. træk Pull off
4 Per Sørensen Fiat 90-90 FP 76,96
5 Jonas Marius Jensen Case 1690 71,30 FP 66,88
6 Casper Meyer zetor 8011 68,88 86,37
7 Jesper Pilgaard Fiat 1000 (Mette) FP 85,90
8 Martin Holm Jensen Case IH 956 XL FP 81,56
9 Joachim Højmark FIAT 1100 FP 78,26
Nummer Super standard klasse 2 - 4400 Kg Traktor 1. træk 2. træk Pull off

Ingen tilmeldte

Nummer Landbrugs klasse 3 - 5700 Kg Traktor 1. træk 2. træk Pull off
10 Christian Klug Ford 8210 58,72 UDGÅR
11 Lucas Gotfredsen Zetor forterra FP 76,06
12 frederik olesen Fiat F140 AFBUD
13 Chris Thomsen Valmet 8100 FP 89,14
14 Mogens Sørensen F100 FP 81,22
15 Ole thaagaard Larsen John Deere 3640 (Katten ryve mæ1) 98,28 FP 77,94
Nummer Super standard klasse 3 - 5700 Kg Traktor 1. træk 2. træk Pull off

Ingen tilmeldte

Nummer Landbrugs klasse 4 - 7500 Kg Traktor 1. træk 2. træk Pull off
16 Jonathan Remmer Dietz John Deere 6910 FP 71,99
17 Jacob Just Gotfredsen New Holland ts135a FP 76,27
18 Janni eskesen Valtra t213 FP 87,49
19 Frederik Vingaard Olesen John Deere 6920 FP 77,83
20 Lars Peter Bach John Deere 6630 77,86 FP 77,50
Nummer Super standard klasse 4 - 7500 Kg Traktor 1. træk 2. træk Pull off
21 Sebastian Simonsen Ford TW 25 0 0 UDGÅR
22 Søren Grøn Ford Tw 15 FP 94,23
Nummer Standard klasse 5 9.000 kg Traktor 1. træk 2. træk Pull off
23 Nicolai Laursen New Holland T7.270 FP 77,78
24 Daniel Eckhardt New holland t7030 81,43 FP 77,46
25 Carl Salling Larsen Case Ih 7220 (Katten ryve mæ 2) FP 77,86
26 Jonas Raundrup Case Puma 210 FP 79,78
27 Joachim klovnhøj AFBUD John deere 7810 0 0 0
28 Lasse Jensen John Deere 8100 FP 80,68
29 Magnus Case ih mxm 190 85,07 79,29
30 Jacob Højmark Case puma 210 FP 80,44
31 Christian Grusgaard Pedersen Fendt 924 FP 88,73
32 Magnus E. Jensen MF 7495 FP 81,85
33 Daniel Knudsen Case Ih Puma 165 FP 80,82
Nummer Standard klasse 6 11.000 kg Traktor 1. træk 2. træk Pull off
34 Jakob Gadensgaard Massey Ferguson 6499 FP 78,15
35 Jeppe Niss Fendt 828 69,86 FP 78,96
36 Mads Larsen Case Optum 300 FP 80,91
37 Magnus Thygesen Massey Ferguson 7726 FP 79,15
38 Jesper klitgaard Jensen New Holland 8970A FP 80,19
39 Henrik Nielsen Case 7230 FP 78,85
40 Jonas Case puma 240
41 Christian Thomsen Fendt 930 FP 91,93
42 Rasmus brøndbjerg Case optum 300 FP 82,17
43 Jonas Kjelgaard Erlandsen Case Puma 240 FP 82,07
Nummer Standard Klasse 7 14.000 Traktor 1. træk 2. træk Pull off
44 Magnus Lund John Deere 8320 R FP 80,08
45 Jakob Thomsen John Deere 8370r FP 81,41
46 Mikkel skov Nielsen John deere 8430 FP 78,07
47 Michael Wetche Massey Ferguson 8740 FP 79,60
48 Jonas Buus Fendt 936 FP 92,0
49 Mads Lyngaa John Deere 8520 FP 82,37
50 Lasse Thomsen John Deere 8400r FP 82,16
Nummer Farmklasse 0 3600 kg Traktor 1. træk 2. træk Pull off
51 Jesper Vestergård Volvo boxer- ForHelvedeProductions 38,95 0 0
Nummer Farmklasse 1 3600 kg Traktor 1. træk 2. træk Pull off

Ingen tilmeldte

Nummer Farmklasse 2 4400 kg Traktor 1. træk 2. træk Pull off

Ingen tilmeldte

Nummer Farmklasse 3 5700 kg Traktor 1. træk 2. træk Pull off

Ingen tilmeldte

Nummer Opvisning Traktor 1. træk 2. træk Pull off

Ingen tilmeldte