« Tilbage til arrangementer

Her er deltagerne til Nordjysk Mesterskab.
Der afholdes efter lokal trækket i Klokkerholm
Læse mere information under Klokkerholm Kvalificerende træk.

 

Det ikke muligt og tilmelde sig dette stævne kun den kvalificerende stævne Klokkerholm.

Tilmeldte

Nummer Landbrugs klasse 0 - Max 4 cylinder 3500 Kg Traktor 1. træk 2. træk Pull off
1 Rene Lyngbjerg MF 575 FP 79,35
2 Team Holmebo Deutz 7807 FP 74.77
3 Bjarne Nikolajsen ( Nik ) Deutz 6006 rollatoreren FP 54,92
Nummer Superstandard klasse 0 - Max 4 cylinder 3500 Kg Traktor 1. træk 2. træk Pull off
4 Team Holmebo Deutz D6006 TDI FP 58,66
5 Steffen Schultz Andersen Ford 6610 Lækatten FP 50,11
6 Niclas Bay Jørgensen Fordson Major FP 50,49
7 Jonas Erikslev Volvo BM 650 AFBUD
8 Ole Bundgaard Lille Ny FP 88,16
9 Frederik Herlevsen Zetor 8011 FP 82,27
10 Jesper nikolajsen (bettenik) Deutz 7006 (vild ting) FP 59,64
Nummer Landbrugs klasse 1 - 3500 Kg Traktor 1. træk 2. træk Pull off

Ingen tilmeldte

Nummer Super standard klasse 1 - 3500 Kg Traktor 1. træk 2. træk Pull off
11 Søren Zander Fiat 1000 afbud
12 Dennis Myrhøj Ford 8200 FP
Nummer Landbrugs klasse 2 - 4400 Kg Traktor 1. træk 2. træk Pull off
13 Lars eriksen (smeden) Ford 6610 93,19 78,15
14 Magnus K Thpmsen Ford 6710 88,51 FP 75,85
15 Per Sørensen Fiat 90-90 FP 75,73
16 Rene Jensen Deutz DX 85 FP 73,67
17 Casper Meyer Zetor 8011 crystal 55,0 74,28
Nummer Super standard klasse 2 - 4400 Kg Traktor 1. træk 2. træk Pull off
18 Klaus Jensen Ford 8200 86,06 90 -
19 Danni Nielsen Ford TW 10 FP 88,58
20 Anders Krogshave Ursus 1201 5,25 50,11
21 Lasse Jakobsen Valmet 8200 “Knepholt Pullingteam” FP 98,33
22 Emil Køter Ursus 1201 FP - 98,14
23 Frank Christensen Fiat 1580 FP 92,64
Nummer Landbrugs klasse 3 - 5700 Kg Traktor 1. træk 2. træk Pull off
24 Mads Sørensen Case IH 966 58,19 FP 75,400
25 Thomas Pinstrup Case IH 956 XL 73,67 FP 77,81
26 Mathias Dam Ford 8240 AFBUD
27 Heinrick Mortensen Ford TW 15 AFBUD
28 Carsten Møller Fiat 1500 FP 85,59
29 Chris Thomsen Valmet 8100 FP 84,26
30 Frederik Olesen Fiat F140 FP 78,71
Nummer Super standard klasse 3 - 5700 Kg Traktor 1. træk 2. træk Pull off
31 Christian Rafn Ford tw 15 ( little blue) FP 77,75
32 Brian Hermansen Fiat FP 100,46
33 jeff vind fiat 1580 FP 91,13
34 Dennis Rasmussen John Deere 4440 FP 89,29
Nummer Landbrugs klasse 4 - 7500 Kg Traktor 1. træk 2. træk Pull off
35 Johan Agri Hansen Case Puma 210 FP 88,15
36 Jakob gadensgaard New Holland TM 165 FP 77.98
37 Nicolaj Klovnhøj John Deere 4450 FP 83,66
38 Mads b nielsen JD 7810 FP 78,60
39 Christian Frigaard John Deere 6920 Afbud
40 Jimmi Pedersen Valtra 8950 FP 82,4
41 Lone Borup Andersen John Deere 7810 FP 97,63
42 Frederik hundahl Newholland 90,82
43 Janni Eskesen valtra T213 FP 89,49
Nummer Super standard klasse 4 - 7500 Kg Traktor 1. træk 2. træk Pull off
44 Sebastian Simonsen Ford TW 25 En af de Blå AFBUD
45 Magnus K Thpmsen Fiat 1580 FP 101,37
46 Lasse nielsen John deere 4440 FP 100,04
47 Søren Grøn Ford TW15 FP 78,68
Nummer Standard klasse 5 9.000 kg Traktor 1. træk 2. træk Pull off
48 Poul Erik Pedersen Fendt 924 FP 92,36
49 Thomas Andreasen Case puma 180 FP 106,72
50 Tommy Thomsen New Holland 8970 FP DISK
51 Mathias Guldbæk New Holland T 7060 AFBUD
52 Andreas Lomholt John Deere 6210r FP 99,11
53 mikkel baltser red thunder FP 114,27 ekstra PULL OFF - 110,06
54 Joachim klovnhøj John deere 7810 93,83 FP - PULL OFF 113,563 EKTRA PULL OFF. 89,13
55 Lasse Jensen John Deere 8100 FP 107,23
Nummer Standard klasse 6 11.000 kg Traktor 1. træk 2. træk Pull off
56 Magnus Thorhauge New Holland TG 285 fP 82,64
57 Kristian Jensen Fendt 930 TMS Afbud
58 Johan Agri Hansen Case Puma 225 AFBUD
59 Kim Martinussen Massey Ferguson 8480 - My Little Pony fp 110,05 EKSTRA PULL OFF - 109,35
60 Jonas Simonsen John deere 7920 fp 103,55 EKSTRA PULL OFF - 82,23
61 Rasmus Brøndum John Deere 8530 fp 85,33
Nummer Standard Klasse 7 14.000 Traktor 1. træk 2. træk Pull off
62 Jonas Buus Fendt 936 FP 73,71
63 Lucas Gotfredsen MF 8737 FP 96,55
64 Kenneth Westergaard Fendt 939 FP 75,77
65 Magnus snørbjerg Magnum 280 AFBUD
66 Rasmus Åkerstrøm New Holland T -240 afbud
67 Magnus Kaasgaard John Deere 6920 FP 68,39
68 Klaus thomsen John deere 8530 FP 102,77
69 Carl Brandt Claas 3800 FP 99,41
70 Christoffer Ulrich Fendt 939 FP 98,63
Nummer Farmklasse 0 3600 kg Traktor 1. træk 2. træk Pull off
71 Jesper Vestergård Volvo 350 boxer AFBUD
Nummer Farmklasse 1 3600 kg Traktor 1. træk 2. træk Pull off

Ingen tilmeldte

Nummer Farmklasse 2 4400 kg Traktor 1. træk 2. træk Pull off
72 Thomas poulsen John Deere 4430 FP
73 Steffan Hansen Ford/Tidsrøvern FP
Nummer Farmklasse 3 5700 kg Traktor 1. træk 2. træk Pull off

Ingen tilmeldte

Nummer Opvisning Traktor 1. træk 2. træk Pull off

Ingen tilmeldte